Slovko o Kultúrnych potulkách 2019….

Foto: Mgr. Peter Horváth

16. mája 2019 sa uskutočnil  už deviaty ročník podujatia s názvom Kultúrne potulky. Tento rok sme privítali významnú slovenskú divadelnú i filmovú herečku a pedagogičku, pani Emíliu Vášáryovú. Môžeme s radosťou konštatovať, že samotné podujatie malo hladký priebeh, i keď samozrejme, ako to už býva, vyskytli sa aj stresové situácie. Tie nás však ako organizátorov  posunuli vpred a podporili stmelenie kolektívu.

Foto: Mgr. Peter Horváth

Pani Vášáryová bola veľmi milá a svojou charizmou i priateľským duchom  hneď od začiatku  vytvorila príjemnú, uvoľnenú atmosféru. Ukazovateľom pozitívnej nálady boli tiež divácke ohlasy a bujná diskusia v závere. O tieto príjemné chvíle sa zaslúžil aj náš hudobný hosť, ktorým bola speváčka Martina Kertészová s kapelou. Títo talentovaní umelci, vďaka osobitej interpretácií tradičných folklórnych skladieb vniesli do podujatia najmä čosi zo svojej ľudovej živelnosti. 

Foto: Mgr. Peter Horváth

Ako organizátorov nás veľmi milo prekvapilo publikum hojnou účasťou a pochvalnými reakciami. Taktiež sme sa tešili, že pozvanie prijali i členovia dekanátu Filozofickej fakulty v Nitre – pani prodekanka pre vzdelávanie docentka Michaela Malíčková a pán prodekan pre vedu, výskum a postgraduálne formy štúdia docent Martin Hetényi. Samozrejme vo väčšinovom zastúpení nás podporili aj členovia našej katedry, pedagógovia, priatelia a spolužiaci. Prekvapivým a sympatickým momentom bola spontánna autogramiáda pani Vášáryovej v závere i jej ochota napriek pracovnému rozvrhu stráviť aspoň krátku chvíľu v spoločnosti publika.

Reportáž vytvorilo Mediálne centrum FF UKF

Na záver môžeme už len vyjadriť nadšenie nad tým, že na Kultúrne potulky zavítala práve táto jedinečná žena, pretože sa s nami nie len podelila o pozoruhodné skúsenosti z umeleckej sféry, ale taktiež poskytla cenné poučenia a inšpirácie do života. Z tohto popoludnia sme si však odniesli viac ako len príjemný pocit. Plodmi nášho niekoľko mesačného snaženia sú praktické, umelecko-tvorivé a realizačné poznatky, ako aj neoceniteľné spomienky na to ako sme spoločne chystali Kultúrne potulky.

študenti štvrtého ročníka, katedra kulturológie

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *