Katedra sa každoročne účastní Dňa otvorených dverí Univerzity Konštantína Flozofa v Nitre, v rámci ktorého sa bližšie predstavuje verejnosti. Podujatie sa koná každý rok vo februári. Okrem oficiálnej prezentácie katedry je pre záujemcov o štúdium na katedre pripravený špeciálny program v Univerzitnom tvorivom ateliéri FF UKF, v rámci ktorého sa predstavia študenti so svojimi projektmi a umeleckými aktivitami. Je to jedinečná príležitosť nahliadnuť do diania a života na katedre a komunikovať s pedagógmi a študentmi jednotlivých ročníkov.

Termín konania:  21 februára 2019 od 10:00 – 12:00

Príďte sa zoznámiť s Katedrou kulturológie FF UKF, katedrou kde to žije, laboratóriom umenia a kultúry. Ako po minulé roky, aj tento rok na Vás čakajú veľmi zaujímavé a pestré workshopy, besedy a témy, ktoré by ste ani nečakali. Sme iní. 🙂 Otvorene o živote, súčasnosti, všetkom čo sa nás týka a formuje nás …

Program:

10.00 koniec oficiálneho programu predstavenia UKF v Nitre a jej odborov v Aule hlavnej budovy (Tr. Andreja Hlinku 1)

10.15 začiatok nášho katedrového programu v priestoroch UTA (Univerzitný tvorivý ateliér, Boženy Slančíkovej 1, ŠD UKF Nitra)

-privítanie maturantov

Do čoho ste si dnes zobrali kávu? (Viktória Csüriová na tému zerowaste, o tom, ako jej tento bezodpadový koncept zmenil život)

Moja spolupráca s Post Bellum (Geri, o 5 rokoch študovania na katedre a angažovaní sa v Združení dokumentujúcom životné osudy pamätníkov významných udalostí 20.storočia) Ako by som sa zachoval/a ja?

Predstavenie výstavy fotografických diel Lukáša Kollárika (o autorskej fotografii a ako sa môžete na katedre umelecky realizovať)

Pravda či „fake“? (Mgr. Andrea Olejárová rozpráva o „hoaxoch“ a konšpiračných teóriách) Ako odlíšiť realitu od ilúzie?

Hip hop ako tanečný a životný štýl (vystúpenie a tanečný workshop Matúša Tótha)

11.45 ukončenie programu a spoločné občerstvenie

Podujatím Vás budú sprevádzať študenti našej katedry, členovia Študentského  divadla VYDI pri UKF… Možno dajú aj nejakú tú improvizáciu. Príďte sa pozrieť a uvidíte, ako to celé dopadne.

Spoznajte našu katedru, precíťte jej jedinečnú tvorivú atmosféru, získajte odpovede na svoje otázky od pedagógov, ale najmä priamo od študentov. Bude aj niečo „kulturologické“ (osobitne príznačné a jedinečné, chutné a teplé) pod zub.

Tešíme sa na Vás.