Srdečne Vás pozývame na prednášku v rámci vedeckého cyklu Culturologos Katedry kulturológie FF UKF v Nitre. Hosťom tentoraz bude legendárny tvorca českého folku, režisér, architekt a významná osobnosť českej kultúry a umenia Ing. arch. Vladimír MERTA. (Katedra etnomuzikologie, Fakulta humanitních studií Karlovy univerzity, Praha; Katedra animované tvorby Filmová akademie múzických umění, Praha)

Téma prednášky: „Proč v Čechách neznáme slovenský underground? (Odlišní formy subverzivní kultury jako společného odporu)

Podujatie sa uskutoční 23. 10. 2019 o 13:00 v miestnosti H115 (Hodžova 1) v rámci riešenia projektu VEGA 1/0282/18 „Charakter a vývoj nezávislej kultúry a umenia na Slovensku po roku 1989“