Deň otvorených dverí na katedre kulturológie

Ani tento rok sme nezabudli otvoriť brány uchádzačom o vysokoškolské štúdium na našej katedre a hovorili o všetkom čo sa nás týka a formuje spoločný inšpiratívny dialóg.  Univerzitný tvorivý ateliér – naše laboratórium kultúry a umenia – privítal študentov aj pedagógov a stal sa svedkom nesmierne pútavého programu.

Študentka Viktória Csüriová hneď na úvod položila poslucháčom zdanlivo obyčajnú otázku: „Do čoho ste si dnes zobrali kávu?“. Že nešlo o žiadnu  banalitu, objasnila v rozprávaní na tému Zerowaste – bezodpadový koncept života.

O výbornú energiu sa postaral študent Matúš Tóth hip-hopovou improvizáciou, ktorú však doplnil aj o zaujímavé poznatky z oblasti tohto tanca. Svojim pozoruhodným vystupovaním presvedčil, že v hip-hope je predsa len trochu viac a poodhalil nám i jeho filozofiu. 

Doktorandka Andrea Olejárová vzápätí preniesla pozornosť na jeden z najaktuálnejších fenoménov spoločnosti, ktorý zahŕňa čoraz naliehavejšiu potrebu mediálnej gramotnosti. Ako dnes hľadať pravdu na internete? Čo možno považovať za dezinformáciu? O týchto a niektorých ďalších otázkach sa hovorilo v prednáške Pravda či fake?

V príjemnej atmosfére študentka Geri Gerhátová zodpovedala aj ďalšie dôležité otázky –  napríklad „ako dlho trvá prednáška“ a rozdávala praktické rady „prežitia“ na vysokej škole. Mimo iného spomenula i svoju spoluprácu s neziskovou organizáciou Post Bellum  a  angažovanie sa v tomto združení dokumentujúcom životné osudy pamätníkov a významné udalosti 20.storočia.

Štvorlístok účinkujúcich napokon doplnil Lukáš Kollárik, ktorý sa prezentoval fotografiami z rozmanitých katedrových podujatí ako aj viacdňovej exkurzie na Balkáne.

Samozrejme nesmelo chýbať výborné jedlo a priateľská nálada, v ktorej sme sa rozlúčili a pevne veríme, že sa s mnohými „nováčikmi“ uvidíme v septembri opäť.

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *